15 C
Pristina
E hënë, 28 Shtator, 2020

EKONOMI

Sërish dështon votimi i Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike

Për të pestën herë ka dështuar të votohet projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike.  Ka dështuar përsëri votimi i Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike në Kuvendin e Kosovës. Vetëm...

“Pandemia ka shkaktuar dëme të mëdha në turizëm”

Korononavirusi, ka lënë pasoja të mëdha në shumë sfera të jetës. Pandemia me koronavirus ka shkaktuar dëme të mëdha në sektorin e turizmit dhe ndonëse...

Shqiptari nga Lugina e Presheves sjell investimin me gjigand ne Ballkan…

Coming Soon… Kompania “Alpi Group”  me pronar Fejzulla Agushi nga fshati Shoshaj, Presheve vjen me inovacionin radiatorë guri që nuk keni parë ndonjëherë, me specifika...