SHPËRNDAJE

Ndeshjet e sotme siç duket kanë zgjuar kurreshtje në gjithë botën.

Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë luajtur dy ndeshje të ndryshme dhe të dyjat dhuruan spektakël, shkruan GazetaDirekt.

Kosova humbi nga Anglia, por, Shqipëria fitoi 4 me 2.

E për fitore, Shqipërinë e ka uruar edhe aktori turk, Deniz Evin.

Përmes një fotografie të hedhur në Instastory, Evin hodhi djemtë e skuadrës së Shqipërisë dhe në gjuhën shqipe uroi me fjalën Urime.