SHPËRNDAJE

E ka zënë halli që i zë gjithë kurbetqarët.

Gjira Kajtazi ka hedhur një postim në Instagram me anë të të cilit ka treguar eksperiencat e saj kur kthehet në Kosovë për pushime, shkruan GazetaDirekt.

“A ma mirë ktu a atje? Kurr skom dit cka me thanë kur ma kan shtru ket pytje … mbas 26 vjet gurbet … me thanë cka esht ma mire atje, njerzit ktu po preken … mendojn qe po dojm me shit mend … ose mendojn qe po na doket vetja diqka ma mire … me than cka na pelqen ne kosov na pytni pse more po vini ktu, ktu sesht mire … ktu sesht ven per pushim … realiteti esht qe kom shetit ku kom shetit … dhe normal qe trafiku esht katastrof … edhe po na jemi njerz te egert edhe po ju Po folni shume me te madhe & ma tranut fmin ????… Po sille ka te sillsh …” janë ndër tjera fjalët e saj.

Kujtojmë që së fundmi, Gjira është bërë nënë e një djali që e quajti Maël.

 

View this post on Instagram

 

A ma mirë ktu a atje? Kurr skom dit cka me thanë kur ma kan shtru ket pytje … mbas 26 vjet gurbet … me thanë cka esht ma mire atje, njerzit ktu po preken … mendojn qe po dojm me shit mend … ose mendojn qe po na doket vetja diqka ma mire … me than cka na pelqen ne kosov na pytni pse more po vini ktu, ktu sesht mire … ktu sesht ven per pushim … realiteti esht qe kom shetit ku kom shetit … dhe normal qe trafiku esht katastrof … edhe po na jemi njerz te egert edhe po ju Po folni shume me te madhe & ma tranut fmin 😂… Po sille ka te sillsh … kur jom ne oborr me print e mi … e gjygymi e çaji e farat …. nuk ka ndjenje ma te mire … sepse kerkun nuk te pushon shpirti si ne vendlindjen tende … nuk e di djali jem a ka me i pelqy Kosova a nuk ka me fol ndoshta shqip Po e di qe si gjdo mergimtar tjeter kom me provu me ja tregu anen e bukur te vendit tim … keq e mire ki gjithkun …. as ma mire atje e as ma keq ktu – Po thjesht e pa zavendsushme & e pa krahasushme ❤️ tfala nga shaci i gjermanise ….

A post shared by Gjira (@gjirakajtazi) on