SHPËRNDAJE

Këngëtarja shqiptare e cila jeton në Amerikë Peki Palokaj sapo ka festuar ditëlindjen. Ne i urojmë edhe 100 vite të lumtura, por mësojmë se ajo ka pasur shumë supriza dhe e ka festuar mes shumë miqve dhe mysafirëve, e cila i ka falenderuar të gjithë ata që ishin aty për ditëlindjen e saj, sidomos mysafirët nga Kosova, Shqiperia dhe Ulqini.

E veçanta ishte dhe torta që e kishin sjellë për këngëtaren, e ajo falenderon për të Margarita Gjinin, ku tregohet edhe në foto një femër duke kënduar e disa fjalë shumë domethënëse shkruar mbi të si: ” O moj serbi nanen ta ladrosha se mua me thojnë Peki Paloka” . Gjinia femërore nuk pyetet për moshë, por ne e urojmë vetëm lumturi dhe suksese gjithmonë.