SHPËRNDAJE

Ajo punon si oficiere patrullimi në Rio de Janeiro, Brazil, në një nga vendet më të rrezikshme në botë që ka rreth 60.000 vrasje në vit. Ndërsa kohën e lirë e kalon duke postuar foto në rrjetin e saj social Instagram.
Mari Ag ka fituar shumë popullaritet me fotot më bikini që ka publikuar dhe një “lumë” propozimesh për martesë kanë vërshuar drejt saj.
30-vjeçarja, me format e saj bombastike ka tërhequr vëmendjen e shumë djemve, të cilët të mahnitur nga bukuria e saj i kanë dërguar mesazhe dashurie dhe propozime.
Policja e tonifikuar vendosi të ndiqte një karrierë si oficiere policie kur ishte fëmijë, pasi donte të ndihmonte në mbrojtjen e komunitetit të saj nga kriminelët dhe bandat, që janë “aq të fuqishme dhe të tmerrshme në Brazil”.
Mari ka habitur mijëra ndjekës në Instragram dhe i mban ata të lidhur me fotot e profesionit dhe jetës së saj jashtë punës.
Ajo thotë se i pëlqen të mbajë mendjen dhe trupin e shëndetshëm përmes udhëtimit dhe stërvitjes./GazetaDirekt.com