SHPËRNDAJE

Lajm i mirë nëse gjëja juaj e preferuar është të pini lëngun e një kavanozi turshi. ‘Pickle Juice Soda’ tani ekziston.

Pra bëhet fjalë për një pije freskuese me turshi. Ai vjen nga dyqani ‘Candy’ një zinxhir dyqanesh në Ohajo dhe Pensilvani, e cila njoftoi prodhimin e pijeve të gazuara në një postim në Facebook.

Sipas “Cosmopolitan” lëngu ka erë të ngjashme me lëngun e turshive, siç mund ta imagjinoni, ndërsa shija është e pabesueshme.

Nëse nuk jetoni në Pensilvani apo Ohajo, mund ta blini online. Një shishe kushton 10 dollarë në internet (ndërsa në dyqan ajo shkon për 2.50 dollarë).