SHPËRNDAJE

Amber Scott, një grimiere nga Skocia ka shpenzuar 30 mijë paund për të realizuar ëndrrën e saj.

Ajo ka shndërruar avionin e vitit 1957 të tipit CV-440 në një sallon të madh bukurie.

Aty ka hapësirë të mjaftueshme për 4 grimiere, dy parukiere dhe një estetiste për thonjtë.

Prindërit e 25-vjecares e kanë blerë avionin para dhjetë vitesh dhe mendonin që ta kthenin në bujtinë, por tashmë e bija e tyre e ktheu atë në një salon bukurie.