16 C
Pristina
E diel, 19 Gusht, 2018

15 këshilla për të jetuar një jetë të shëndetshme

Shëndeti është gjëja më e vlefshme për të gjithë ne. Po të mos kishim shëndetin, asgjë tjetër nuk do të kishte vlerë, as paraja! Por...

Kujdes nga akulli nëpër lokale, shkakton këtë sëmundje

Në ditët e nxehta të verës, uji apo pijet e ndryshme shoqërohen me akull. Por, ndërsa ne e blejmë ujin për të mos konsumuar...

Këto janë disa ushqime që ju shtojnë oreksin

Ëmbëlsuesit artificialë janë më të këqij se sheqeri, ndërsa në vend të ushqimit kalorik duhet të shmangen mustarda, aperitivët, lëngjet dhe ushqimi dietik, ndërsa...