SHPËRNDAJE

Shumica besojnë se ky kombinim nga natyra organizmit i jep forcën për t’u mbrojtur nga sëmundjet e rrezikshme.

Për efekt të fortë duhet të merrni një lugë në ditë, më së miri në mëngjes, në lukth të thatë. PËRBËRËSIT:
1 lugë kurkumë; 2 lugë uthull molle; 1/2 e lugës limon të bluar; Piper të zi; 1/2 e lugë hudhër të bluar; 1/2 e lugës xhenxhefil të bluar; 100 g mjaltë. Të gjithë përbërësit, pos mjaltit, i vendosni në kavanoz, e më pas shtoni dhe mjaltin. Masën e përzieni e kavanozin e ruani në vend të thatë e të errët.