SHPËRNDAJE

Depresioni nuk kursen askënd në momente të caktuara, prandaj është mirë të jeni të pajisur me të gjitha informacionet e mundshme.

Për shembull, kjo pije me lakër të kuqe është idealja për të luftuar depresionin, për shkak se përmban shumë përbërës që e trajtojnë atë dhe ju ndihmojnë ta kapërceni lehtësisht.

Përbërësit:

1/4 lakër e kuqe, 3 karota,1 limon (i qëruar), 2 mollë, pak xhenxhefil

Përgatitja:

Hidhini të gjithë përbërësit e mësipërm në një mikser dhe lërini derisa të merrni një përzierje homogjene. Hidheni në një gotë dhe është gati për t’u përdorur. Këshillohet ta pini rregullisht në momentin që vuani nga depresioni ose jeni një hap para tij.