SHPËRNDAJE

Receta të ndryshme janë trashëguar brez pas brezi. Receta të cilat janë shumë të thjeshtë që do t’ju bëjë të harroni dhimbet e kokës, brenda disa minutave.

Simptomat e migrenës përfshijnë dhimbje koke të forta, vjellje dhe ndjeshmëri të madhe ndaj dritës.

Simptomat:

Kapsllëk

Depresion

Hiperaktivitet

Nervozizëm

Ngurtësi të qafës

Zbehtësi

Përgatitja:

Kjo metodë është përdorur në mjekësinë popullore për shekuj me radhë. Ajo që ju nevojitet është lëng limoni, kripë dhe gjysmë gotë uji.

Në një gjysmë gote ujë, shtoni lëngun e dy limonave dhe dy lugë kafe me kripë. Pijeni menjëherë. Në fillim mund t’ju duket e fortë, por pasi të shihni rezultatet do të mbeteni të kënaqur.