SHPËRNDAJE

Mund të jetë vërtet e vështirë të humbasim në  peshë, sepse të gjithë e duam ushqimin .Por, për fat të mirë ,është një përbërës i cili do t’ju ndihmojë ta bëni procesin e humbjes së peshës shumë më të shpejt! Ju duhet vetëm një përbërës të cilin padyshim e keni në shtëpi!

Është sodë buke dhe ju mund ta përdorni atë në 3 mënyra të ndryshme! Rezultatet thjesht do t’ju befasojnë.

SODË BUKE ME LËNG LIMONI

1 lugë çaji sode buke

1/2 gotë ujë

Lëng limoni ose grejpfrut

Përgatitja:

Së pari shtoni sode buke në një gotë me ujë.

Miksoni  deri sa të shpërbëhet.

Shtoni limon ose lëng grejpfrut.

Pini atë në mëngjes.

Hani mëngjesin tuaj pas 20 minutash.

SODË BUKE ME UTHULL MOLLE

1/2 një lugë çaji sode buke

2 lugë uthull molle

1 gotë uji

Përgatitja:

Së pari, përzieni sode me uthull molle.

Pastaj, shtoni përzierjen në një gotë me ujë.

Pini atë para mëngjesit.

SODË BUKE ME FRUTA

1 filxhan luleshtrydhe

1 copë gjethe të freskëta nenexhik

Lëng me 2 limona

2 gota uji

½ një lugë çaji sode buke

Përgatitja:

Duhet t’i vendosni të gjitha përbërësit në një blender.

Përzihem derisa të gjitha të qetë.

Pini dy herë çdo ditë