SHPËRNDAJE

Mëlçia është një nga organet më të rëndësishme të trupit të njeriut, e cila është e lidhur direkt me aparatin tretës.

Kur mëlçia është e infektuar me parazitë dhe toksina, gjëja e parë që duhet të bëni është të ndryshoni regjimin ushqimor, shkruan 10minuta, transmeton Klan Kosova.

Për një mëlçi të shëndetshme ju rekomandojmë këto ushqime:

Domate: Domatet janë shumë të pasura me glutation, një proteinë e rëndësishme që detoksikon mëlçinë.

Qitro: Fryti i qitros detoksikon trupin tuaj dhe përmirëson funksionin e mëlçisë.

Agrumet: Agrumet janë një zgjedhje shumë e mirë për të stimuluar mirëfunksionimin e mëlçisë.

Shafrani i Indisë: Luan rol si detoksikues i mëlçisë.

Molla: Një mollë në ditë, mban larg toksinat nga mëlçia për një vit.

Hudhra: Përmirëson funksionet e mëlçisë.