16 C
Pristina
E mërkurë, 23 Tetor, 2019

LAJME

Bloomberg: Dikur i rrahur e i burgosur, lideri i Kosovës sot...

“Kur aeroplanët e NATO-s i bombarduan forcat serbe para 20 vjetësh për t’i përzënë ata jashtë Kosovës, Albin Kurti ndodhej në një autobus të...

Kurti: Peter Handken avokat të gjenocidit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i është rikthyer edhe një herë çështjes së autorit Peter Handke i cili fitoi çmimin Nobel për Letërsi,...

Specialja fton edhe ish-rektorin e UP-së, Ibrahim Gashin

​​Ish-rektori i Universitetit të Prishtinës dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ibrahim Gashi, është ftuar për t’u intervistuar në cilësi të dëshmitarit nga Zyra...