SHPËRNDAJE

Kandidati per deputet i levizjes Vetevendosje, Shpend Ahmeti ne nje postim ne rrjetin social facebook tha se do te marrin masa per mbrojtjen dhe fuqizimin e prodhimeve vendore.

“Ashtu si kemi bere ne Prishtine qe e kemi krijuar tregun e prodhimeve vendore ne synojme qe me disa masa t’i largojme keto. Ne parashohim largimin e tvsh-se per produktet si : vaj, buke, miell, sheqer dhe libra. Ndersa, tatimi te shkoj te disa shpenzime qe ne i konsiderojme te luksit.” /gazetadirekt