SHPËRNDAJE

Ushtruesi i detyrës së kryeministrit të Serbisë dhe shef i diplomacisë Ivica Daçiq të dielën u bëri thirrje serbëve të Kosovës që të dalin për të votuar, pasi zgjedhjet e sotme sipas tij janë me rëndësi vitale për serbët.

Ai ka vlerësuar se populli serb vetëm i bashkuar mund të mbijetojë.

“Zgjedhjet e sotme janë me rëndësi vitale për popullin serb, i cili vetëm i bashkuar mund të sigurojë mbijetesën e vet”, është shprehur ai.