SHPËRNDAJE

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur para pak çastesh në hyrje të autostradës, në autostradë, afër Trudës, Mazgit.

Nga aksidenti i mëparshëm, dy persona kanë humbur jetën e tre të tjerë janë lënduar, shkruan gazetametro.net.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha e ka konfirmuar lajmin.

“Para rreth gjysmë ore është shkaktuar ky aksident trafiku, ku si pasojë e aksidentit dyshohet se dy persona kanë humbur jetën dhe tre të tjerë janë lënduar. Policia është në vendin e ngjarjes dhe po merret me procedurat e hetimit për të identifikuar shkaqet se si ka ardhur deri te ky aksident tragjik”, tha Hoxha.