SHPËRNDAJE

Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruesvki i shoqëruar nga disa bashkë-partiak të tij si ish ministri i jashtëm Nikolla Poposki, Vlladimir Gjorçev prej sot qëndron në vizitë treditore në Bruksel.

Gjatë kësaj vizite siç njoftojnë nga VMRO-DPMNE-ja Gruevski do të takoj zyrtarë të lartë të BE-së përfshi edhe Mogerinin, Tuskin dhe zyrtarë të tjerë të lartë.