SHPËRNDAJE

Këto që do tu tregojmë në këtë foto-kaleri janë disa prej peisazheve më mahnitëse dhe më spektakolare në botë.

Pasi ti keni parë dhe riparë me siguri do të ëndëroni që të ishit aty (nëse nuk i keni vizituar).

 

Ja cilat janë këto vende mahnitëse…

 

1- Uells, një rrugë me rërë të çon në një kullë vrojtimi në Ishullin Llanddwyn

2- Kogala, Sri Lanka. Peshkatarët ulen dhe presin që peshku të kap grepin në detin Laccadive

3- Vjenë, Austri. Pemët e prera formojnë një hark të gjelbër dhe portokalli mbi një rrugë këmbësorësh.

4- Edelstal, Austri. Mullinjtë e erës qëndrojnë stoik në vreshtat me rrush të Burgenlandit

5- Pestera, Rumani. Degët e mbuluara me brymë i japin një pamje tjetër fshatrave

6- Bavari, Gjermani. Kalaja Neuschwanstein shkëlqen në dritën e pasdites

7- Apeninet në Itali dhe Zvicër

8- Nju Jork. Central Park West ndan parkun nga ndërtesat.

9- San Francisko, Kaliforni. Maja e Golden Gate Bridge shkëlqen mbi një mjegull të dendur