SHPËRNDAJE
Agjencia shtetërore e lajmeve spanjolle EFE thotë se policia po kërkon Moussa Oukabir, të cilët ata besojnë se mund të jetë shoferi i furgonit që goditi këmbësorët në Barcelonë.

Ai është vëllai i vogël i Driss Oukabir, ID e të cilit ishte përdorur për të marrë me qira furgonin.

Driss Oukabir mohon çdo përfshirje dhe pretendon se vëllai i tij më i vogël e vodhi ID-në e tij, shkruan Sky News, transmeton lajmi.net.

Në sulmin e mbrëmshëm në Barcelonë kanë mbetur të vdekur 13 persona dhe mbi njëqind të tjerë janë lënduar.

Deri më tani janë arrestuar tre persona.