SHPËRNDAJE

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka bërë një njoftim zyrtar për aderimin e tij në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

Tahiri ka thënë se ka vendosur që rrugëtimin e tij politik ta vazhdojë pranë Ramush Haradinajt, i cili sipas tij është njeriu që në luftë dhe paqe ia dëshmoi Serbisë se Kosova është shtet i pavarur.

Labi ka thënë se aderimi i tij zyrtar në AAK do të bëhet këtë të enjte.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë, Tani jemi një me Ramush Haradinaj! Urime na qoftë.Kemi kaluar bashkë shumë sfida. Më keni…

Posted by Labinot Tahiri on Tuesday, August 27, 2019