SHPËRNDAJE

Blerim Latifi, këshilltar i kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli ka sulmuar Vetëvendosjen dhe liderin e saj, Albin Kurti, për sjelljen e tanishme dhe takimet me të parin e LDK-së, Isa Mustafën.

Latifi ka përmendur përmes një postimi në Facebook, sjelljen e Vetëvendosjes gjatë kohës që Mustafa ishte kryeministër, shkruan GazetaDirekt

Ai ka përkujtuar kohën kur Mustafën, Vetëvendosje e quante tradhtar, ministër të Rrahman Morinës, e madje të njëjtit i bënin edhe atentat në familje.

Postimi i plotë:

Kur shkruan për anarkinë shqiptare, Noli përmend dyfytyrësinë, e cila brenda një dite, si me magji, tradhtarin e bën…

Posted by Blerim Latifi on Wednesday, August 14, 2019