SHPËRNDAJE

Lidhja Demokratike e Kosovës pas “shkurorëzimit” me Aleancën Kosova e Re, i ka bërë ftesë Lëvizjes Vetëvendosje për një takim të jashtëzakonshëm.

Burimet e Indeksonline brenda VV-së kanë konfirmuar se ky takim pritet të mbahet prej orës 15:00 dhe do të vendoset për të ardhmen e këtyre dy subjekteve politike.

Takimi është planifikuar të mbahet në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës.