SHPËRNDAJE

Fushata elektorale e subjekteve dhe koalicioneve politike përfundon sot.

Subjektet politike përveç që kanë drejtuar akuza dhe kundër akuza ndaj njëri tjetrit, kanë paraqitur para elektoratit të tyre planet për qeverisjen e ardhshme

Në këto zgjedhje, PDK-AAK-Nisma do të garojnë së bashku, pas koalicionit mes tyre. Po ashtu, LDK-AKR-Alternativa do të garojnë së bashku në koalicion, ndërsa Lëvizja Vetëvendosje do të garojë e vetme në këto zgjedhje.

Zgjedhjet mbahen të dielen më 11 qershor, ndërsa nesër (e shtunë) është heshtje zgjedhore.