SHPËRNDAJE

Bukuroshja e spektaklëve të modës, Kështjella Pepshi kalon përtej limiteve të modelimit, duke u bërë sinonim i showbizit shqiptar në Zvicër edhe përmes këngës. Shkruan Gazeta Projekti.

 

Bukuroshja nga Juniku e cila jeton në Zvicër botës së showbizit i hyri përmes rrugës së modelimit duke u bërë e njohur përmes pjesëmarrjes nëpër organizimin e spektaklëve te ndryshme, ku më së shumti mbahen ne kujtesë pjesmarrja në “Miss Kosova”. Pas kësaj, Kështjella ishte tërhjekur pak nga kjo rrugë duke i hyrë një sfide të re, për një karrierë më ndryshe, asaj te politikës, duke konkuruar si kandidate e propozuar nga PSHDK për zgjedhjet kombëtare në Zvicerës duke përdaqesuar kantonin e Bernit për deputete në Parlamentin Federal.

 

 

 

Por, Kështjella si duket nuk ka të ndalur sa i përket eksplorimit të eksperiencave të ndryshme, për të mos mjaftuar më kaq, ajo ka zgjedhue një rrugë të re, duke sfiduar vetën edhe në profesionin e muzikës. Projekti i saj muzikor i lansuar këto ditë, “Too Many Miles”, i shoqëruar edhe me videoklip është mjaft profesional dhe pritet ti sjellë suksese Kështjelles edhe në këtë rrymë. Shkruan Gazeta Projekti.