SHPËRNDAJE

Deputeti i AAK’së, Muharrem Nitaj, ka sulmuar ashpër partitë opozitare, të cilat po konstatojnë se vendi nuk mund të ketë qeveri në dorëheqje.

Ai thotë se në vend se këto të parti të gjejnë një rrugë për zgjedhje të menjëhershme, po merren ende me atë se a duhet të qëndrojë Haradinaj në zyra ose jo.

Ndërkohë në anën tjetër Nitaj shpreh frikën se ndonjë prej partive opozitare është bërë pishman që ka kërkuar zgjedhje të reja, dhe thotë se mund të bëhet pjesë e pazareve për krijimin e një qeverie teknike.

Postimi i plotë:

Keta pinjollet opozitare deshtuan ta rrezojne Qeverine Haradinaj dhe per gadi dy vjet, rrahen uje ne havan kot! Tash te…

Posted by Muharrem Nitaj on Thursday, July 25, 2019