SHPËRNDAJE

Një tërmet me magnitudë prej 3.0 ballë sipas shkallës së Rihterit u regjistrua mbrëmë në ora 22:02 minuta në rajonin e Ohrit, ka bërë të ditur Observatoriumi pranë Fakultetit natyroro-matematikor në Shkup.

Tërmeti është ndjerë në Ohër dhe rrethinë me intensitet prej 3-4 ballë sipas shkallës makrosizmike evropiane.