SHPËRNDAJE

Blerand Stavileci nga selia e PDK-së ka shpallur fitoren e koalicionit PDK-AAK-Nisma.
Blerand Stavileci nga selia e PDK’së ka shpallur fitoren e koalicionit PDK-AAK-NISMA.

Ai ka bërë të ditur se koalicioni do të festojë pas pak në sheshin kryesorë të Prishtinës.

“Sot ishte fitore për PDK’në dhe Kadri Veselin i cili vendosi interesat tonë para interesave të partisë politike”, tha ai në një konferencë pas mbylljes së vendvotimeve në gjithë Kosovën.

Ai ka falënderuar edhe Ramush Haradinajn dhe e quajti Kryeministër të ri të vendit.

“I ftojmë të gjithë që ta mirëpresin Fillimin e Ri”, tha Stavileci.