SHPËRNDAJE

Granit shala ne nje postim ne faqen e tina zyrtare ne fb shkruan:

E dëgjova me vëmendje deklaratën e kryetarit të Preshevës z. Arifi në një emision në TV, i cili dha mendimin e tij dhe bëri me dije se Lugina nuk ka aspak interes për bashkim nëse dëmtohet territori i Kosovës dhe nuk dëshiron bashkim nëse një pjesë të Luginës nuk i bashkohet kësaj të fundit.

 

Vlen të theksohet se përveç qytetarëve të Republikës së Kosovës të cilët ja kanë bërë me dije Presidentit Thaçit lidhur me ngjarjet e fundit për shkëmbim territoresh edhe qytetarët e Luginës kanë dal të jen kundër idesë së Thaçit të cilën është duke gatu me Vuçiqin.

 

Me Respekt

  1. Grshala shala
  2. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=362750901128894&id=301813717222613