SHPËRNDAJE

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës në Ferizaj pasi ka rrahur dhe therur me thikë vëllanë e tij.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK.

Në vend të ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një thikë, e cila dyshohet të jetë përdorur në rast.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.