SHPËRNDAJE

Një tragjedi e madhe ka ndodhur sot në Gjermani, ku dy kosovarë kanë humbur jetën si pasojë e goditjes nga treni.

Kryeministri vendit, Avdullah Hoti është shprehur i tronditur nga lajmi për vdejken e dy të rinjve kosovarë në Gjermani.

Përmes një postimi në Facebook, Hoti autoritet kosovare tashmë janë në kontakt me ato gjermane për të sqaruar rrethanat e këtij rasti, ku dy vëllezër, 13 dhe 17 vjeç humbën jetën tragjikisht.

Postim i plotë: 

Jam thellësisht i tronditur nga lajmi për vdejken e dy të rinjve kosovarë në Gjermani.

Autoritet kosovare tashmë janë në kontakt me ato gjermane për të sqaruar rrethanat e këtij rasti, ku dy vëllezër, 13 dhe 17 vjeç humbën jetën tragjikisht.

Në emër të Qeverisë së Kosovës, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes!