SHPËRNDAJE

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka drejtuar fjalë të ashpra ndaj Vetëvendosjes dhe ish liderit të tyre, Albin Kurtit.

Madje këtë të fundit e ka quajtura Mao Ce Dun. “Atij as që i intereson se qa po ndodh në këtë kuvend. Këta e mbajnë shetin peng, mos me kon shtet këta kanë me tërheq zvarrë.

E ka sulmu këtë Kuvend, e keni marr në qafë Astrit Deharin. Ju mundeni me bo shantazh por me neve nuk ju shitet e me mu veçanërisht.”, është shprehur ai.

Veseli u ka bërë kërkesë partive politike jashtë koalicioni PAN që nëse i kanë 61 deputetë, të dalin dhe ta hedhin për votim kandidatin e tyre.