10.4 C
Pristina
E hënë, 25 Maj, 2020
Ballina SPORT Akil Gjakova siguron finalen në “GP Budapest 2019”

Akil Gjakova siguron finalen në “GP Budapest 2019”

SHPËRNDAJE

Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova ka kaluar në finale të Grand Prixit që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Akil Gjakova ka vazhduar shkëlqimin, pasi pas tri fitoreve dhe fitores në çerekfinale, ka fituar edhe gjysmëfinalen.