SHPËRNDAJE

 

Mbrojtësi i Bayern Munchen, David Alaba do të fillojë bisedimet me Chelsea në janar,raporton  Bild.

Alaba do të jetë jashtë kontratës verën e ardhshme me gjermanët  dhe mund të flasë me klube jashtë Gjermanisë nga 1 janari e tutje për të rënë dakord për një transferim falas,përcjell GazetaDirekt.

Bild raporton se PSG është vendosur gjithashtu për bisedime me Alaba./GazetaDirekt/