SHPËRNDAJE

Paris Saint Germmain  thuhet se kanë dërguar drejtorin e tyre sportiv në Londër në një përpjekje për të finalizuar një marrëveshje për Alexis Sanchez.

Sanchez duket se më shumë gjasa do të largohet nga Emiratet këtë verë pasi nuk arriti të binte dakord për zgjatjen e kontratës. 28-vjeçari ka mbetur vetëm një vit në marrëveshjen e tanishme të Gunners.

Arsene Wenger këmbëngul  se Sanchez do të qëndrojë vënë gjatë dritares, por Manchester City janë gjithashtu të etur dhe mund të jenë të gatshëm që të përputhen me një ofertë nga gjigantët francezë.

Ndërkohë, PSG po ndjek gjithashtu një marrëveshje të guximshme për Neymarin e Barcelonës./GazetaDirekt.