SHPËRNDAJE
<> at National Stadium of Wales on June 3, 2017 in Cardiff, Wales.

Dani Alves do të transferohet te Paris Saint-Germain.

Mbrojtësi brazilian, Dani Alves ka befasuar të gjithë me klubin e ri. Ish anëtari i Juventusit dhe Barcelonës në momentet e fundit ka refuzuar transferimin te Manchester City.

Sipas mediave të huaja, Alves tashmë ka arritur marrëveshje me Paris Saint-Germain, dhe shumë shpejtë pritet të zyrtarizohet ky transferim, përcjell Express.

Thuhet se Paris Saint-Germain i ka ofruar Alvesit 230 mijë funte në javë (260 mijë euro) ose 12 milionë euro në sezon.