SHPËRNDAJE

U luajt në “St. Mary” të Southampton takimi mes dy kryesuesit e Grupit A, Anglisë dhe Kosovës.

Ishte një ndeshje me të vërtetë e “çmendur’ mes këtyre dy përfaqësueseve e cila u mbyll me rezultatin e përgjithshëm 5-3.

Kosova arriti që të zhvilloi një ndeshje të mirë pavarësisht se përballë kishin një nga ekipet më të mira në botë.

Pjesa e parë mbyllet e rezultatin e thellë 5-1 në favor të anglezëve.

Dardanët realizuan të parë me anë të Valon Berishës.

Por më pas erdhi dhe përmbysja nga “Tre Luanët” të cilët realizuan me anë të Sterling, Kane më pas Vojvoda realizoi një autogol, më pas ishte i riu Sancho që shënoi dhe dy gola të tjerë.

Në pjesën e dytë Kosova e nisi takimin në mënyrë perfekte duke shënuar me anë të Valon Berishës dhe Vedat Muriqi ky i fundit realizoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Por më pas pavarësisht rasteve rezultati nuk ndryshoi.