SHPËRNDAJE

Kombëtarja e Anglisë në grupmoshat U21 mezi ka mposhtur Sllovakinë, takimi i vlefshëm për Kampionatin Europian.

Anglia fitoi 2 me 1, me golat e shënuar nga Mawson dhe Redmond. Të vetmin për ekipin vendas e shënoi Chrien.

Me këtë fitore Anglia ngritët në pozitën e parë me 4 pikë, një më shumë se kundërshtari i sotëm Sllovakia.