SHPËRNDAJE

Sot është zhvilluar ndeshja miqësore mes Argjentinës dhe Brazilit. Nga ky duel fitues dolën futbollistët e Argjentinës, të cilët me anë të një goli arritën t’i gëzon kësaj fitore.

Golin e vetëm e ka shënuar mbrojtësi ,Mercado në minutën e 45-të. Kjo ishte fitorja e parë e Argjentinës  nën udhëheqjen  e trajnerit të  ri, Jorge Sampaoli.