SHPËRNDAJE
LONDON, ENGLAND - DECEMBER 26: Olivier Giroud of Arsenal celebrates after scoring the opening goal during the Premier League match between Arsenal and West Bromwich Albion at Emirates Stadium on December 26, 2016 in London, England. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Monako ka kundërshtuar ofertën e tretë të Arsenal prej € 50 milionë për futbollistin, Thomas Lemar, por shitja e tij nuk është përjashtuar plotësisht, raporton L’Equipe.

Arsenali kishte bërë më parë ofertë prej € 40 milionë dhe 45 milionë euro të hedhura poshtë, ndërsa nënkryetari i Monakut Vadim Vasilyev këmbënguli më parë këtë javë se Lemar nuk është në shitje./GazetaDirekt.