SHPËRNDAJE
PAMPLONA, SPAIN - DECEMBER 10: Ardan Turan of FC Barcelona runs with the ball during the La Liga match between CA Osasuna and FC Barcelona at Sadar stadium on December 10, 2016 in Pamplona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Skuadra e Arsenalit po përgatit një ofertë prej 30 milionë eurosh për futbollistin e Barcelonës, Arda Turan,  lajm ky i bërë i ditur nga disa raporte në Turqi dhe Spanjë.

30-vjeçari i është thënë se nuk është më në listën e Barcelonës  për sezonin e ri, duke bërë që  edhe skuadra e Interit të interesohet për futbollistin turk.

Megjithatë, siç duket Arsenali  është  më afër një marrëveshje, me ish-yllin e Atletico Madridit të cilët janë të interesuar që  Turan t’i bashkohet ekipit të Arsene Wenger./GazetaDirekt.