SHPËRNDAJE

Marco Asensio do ta vazhdojë kontratë në ditët në vijim me Real Madridin.

Talenti spanjoll ka arritur ta tregojë vetën nën drejtimin e Zinedine Zidanes duke e fituar titullin dhe Ligën e Kampionëve.

Ai do të nënshkruajë kontratë për pesë vitet e ardhshme.

Kontrata e tij do të jetë deri në vitin 2022 me një klauzolë prej 350 milionë euro.

Asensio ka ardhur nga Espanyol në vitin 2014 për një shifër prej 3.9 milionë euro.

Për të ka pasur interesim të madh nga Liverpooli, por kampionët kanë refuzuar çdo shifër.