SHPËRNDAJE

Futbollisti i Leicester City, Riyad Mahrez është lodhur duke pritur që Barcelona të ofrojë një ofertë të ‘majme’ dhe tani është i gatshëm të bashkohet me Arsenalin në një marrëveshje prej 40 milionë euro, raportojnë mediat.

Mahrez, ishte një opsion rezervë për Barcelonën këtë verë, por algjeriani dëshiron që shumë shpejtë ta zgjidhë të ardhmen e tij, prandaj  ai është i gatshëm të pajtohet me një marrëveshje katërvjeçare me Arsenalin./GazetaDirekt.