SHPËRNDAJE

Alexis Sanchez, ka në plan të shohë  dhe ta diskutojë përsëri rinovimin e kontratës së tij me Arsenalin, pavarësisht spekulimeve të një lëvizjeje të tij  në Manchester City, raporton “ La Tercera”.

Bayern Munich, gjithashtu është lidhur me një lëvizje për futbollistin kilian, por ai do të kalojë një tjetër sezon në Emirates derisa kontrata e tij të skadojë në verën e vitit 2018.

Arsenali gjithashtu i ka ofruar Alexis një kontratë të re prej £ 300,000-një javë në mënyrë që ta mbajnë atë përsëri  në Londër./GazetaDirekt.