SHPËRNDAJE

 

Karim Benzema është i hapur për një lëvizje në Premier League nëse Kylian Mbappe bashkohet me Real Madrid verën e ardhshme zbulon,Don Balon.

Mbappe është duke  u përgatitur për të përfunduar një kalim  në Santiago Bernabeu nga Paris Saint-Germain në 2021, i cili mund të shohë Benzema të humbasë vendin e tij në formacionin e Zinedine Zidane,përcjell GazetDirekt.

Francezi mund të kërkojë një transferim në Angli në atë rast, me Liverpool dhe Chelsea të diskutohen si destinacione të mundshme të ardhshme./GazetaDirekt/