SHPËRNDAJE

Ish lojtari i klubeve të mëdha evropiane, Milanit, Interit, Romës, Interit, etj, Antonio Cassano ka marrë një vendim të papritur.

Cassano sot pasdite do të njoftojë edhe zyrtarisht daljen e tij në pension. Vendimi i tij për pensionim ka ardhur vetëm tetë ditë pasi ai nënshkroi me Veronën.

Futbollisti iu kishte bashkuar Veronës javën e kaluar par një viti pauze nga Samdoria. Gazzetta dello Sport raporton se Cassano tashmë e ka marr vendimin për pensionim, vendim ky i papritur, përcjell ORAinfo.

Gazeta raporton se ai do të largohet nga Verona dhe largimi i tij nga futbolli do të bëhet për arsye familjare. Cassano kishte luajtur në dy ndeshjet e para miqësore të para sezonit.

Ai do të mbajë një konferencë sot pasdite në Mbretërinë e Bashkuar, ku pritet njoftimi zyrtar.