SHPËRNDAJE

Antonio Cassano 35-vjeçari nënshkroi për Hellas Verona më 10 korrik, por tha se do të tërhiqej vetëm tetë ditë më vonë, vetëm për ta ndryshuar atë vendim brenda disa orëve.

Të hënën, një tjetër grup mesazhi kontradiktor doli nga llogaria e Twitter e gruas së Cassano.

Së pari, Cassano tha se do të linte Hellas, por nuk do të tërhiqet.

“Unë nuk do të largohem nga futbolli, thjesht nuk ndjej që mund të vazhdoj me Hellas Verona.

Fizikisht unë jam me të vërtetë mirë, siç kam treguar në 15 ditët e fundit të trajnimit, por  mentalisht nuk ndjehem i stimuluar të vazhdoj në këtë klub”, kishte shkruar gruaja e Cassanos.

Gruaja ime, Carolina, e ka shkruar këtë. E vërteta është se po tërhiqem”, ka thënë Cassano.

“Unë nuk do të luaj futboll më, kërkoj falje për të gjithë në klubin e Hellas Verona – kryetar, trajner, lojtarë .. Unë jam 35 vjeç dhe prioriteti im është që të qëndroj më pranë bashkëshortes dhe fëmijëve”. ka sqaruar Cassano.

Cassano ka kaluar kohë me Romën, Interin, Milanin dhe Real Madridin në mesin e klubeve të tjera në karrierën e tij, dhe shënoi për Italinë në Euro 2004 dhe Euro 2012./ GazetaDirekt.