SHPËRNDAJE

Antonio Conte është shumë afër që të kompletoj dy transferime tek Chelsea,

Trajneri italian është duke menduar që ta përforcoj krahun e majtë të skuadrës londineze me du përforcime të reja si, Ryaid Mahrez dhe Alex Sandro.

Transferimi i anëtarit të Juventusit dhe ai i Leicesterit, do ju kushtoj Chelseat plotë 65 milionë funte, transmeton ORAinfo nga The Sun.

Sandro shihet si zëvendësues ideal i Marcos Alonsos që ka bërë një paraqitje në këtë sezon që sapo lamë pas, ndërsa Mahrez do të luaj në vend të Eden Hazard, që mund të luaj si sulmues krahu.