SHPËRNDAJE

Blutë kanë dërrmuar Topçinjtë në ndeshjen e zhvilluar në Kinë, duke i mposhtur me rezultat 3:0.

Chelsea ka mposhtur Arsenal me rezultat të thellë 3:0, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Champions Cup.

Golat për skuadrën që drejtohet nga Antonio Conte i shënuan Willian dhe Michy Batshuayi – dy.

Arsenal në asnjë moment nuk ishte kundërshtar i denjë për kampionin e Premierligës, duke mos arritur të rivalizojë për asnjë moment.