SHPËRNDAJE

Barcelona ka bërë gati hakmarrjen ndaj Real Madridit pas humbjes në Superkupën e Spanjës.

Mediat angleze raportojnë se ish ylli i Real Madridit, Angel Di Maria, gjithmonë ka qenë zgjedhja e parë e Barcelonës në sulm dhe se argjentinasi është shumë afër kalimit në Barcelonë sa që mund të zyrtarizohet para Coutinhos dhe Dembeles.

Andaj, Di Maria mund të jetë blerja e befasishme e gjigantit katalan e kësaj vere, përcjell “lajmi.net”.

Di Maria mund të largohet nga PSG në rast të ardhjes së Kylian Mbappe nga Monaco.